Як пройти перше інтерв’ю в ІТ

Зазвичай, коли чуєш слово “інтерв’ю” коліна починають трястись, в горлі пересихає, нервуєш так, що думки плутаються і відповідаєш зовсім не те. Особливо, якщо ти розумієш, що хочеш потрапити у ІТ-компанію. 

Якщо ти лише стартуєш у пошуку роботи, то знаєш, щоб потрапити у престижну ІТ-компанію потрібно успішно пройти співбесіду у HR-рекрутера. Як це зробити, якщо ти в житті своєму не зустрічався із такими людьми? Давайте розберемось в основних питаннях.

Хто проводить співбесіди у ІТ-компанії? Ура! Навчання позаду, можна себе вважати достойним і почати свої «походи». Відправили резюме. Тут взагалі окрема розмова, бо резюме має бути складене правильно, саме після його перегляду вас запрошують (або ні) на співбесіду. Далі приходите на перше інтерв’ю і бачите рекрутера. А хто це? Є таке поняття, як рекрутинг. В обов'язки рекрутера входить пошук кандидатів, проведення інтерв'ю, оцінка досвіду, навичок та особистих якостей. HR-рекрутер є чудовим психологом та розуміється у бізнесі. Тому, щоб успішно пройти співбесіду, потрібно “попотіти”. Випускники Вінницької ІТ-Академії про це не турбуються. Наприклад, Кузнєцов Юрій розповідає про першу співбесіду у ІТ: “Після того, як я проходив заняття з HR-ром в Академії, я взагалі не турбувався про перше інтерв’ю. Воно, до речі, виявилось значно легшим, ніж я очікував”. 

На що рекрутер звертає увагу під час співбесіди? Вимоги до кандидата можуть відрізнятися залежно від компанії або посади. Та все одно є ключові моменти. Так, наприклад, HR-консультант компанії AUTO.RIA, Милослава Черній про перше інтерв‘ю говорить наступне: 

«Перше інтерв`ю – це як перше побачення. Головне – скласти позитивне враження і приємно провести час. Інтерв`ю – це діалог, а не допит. На жаль, іноді і рекрутери, і кандидати про це забувають, і спілкування йде в одну сторону».

 Милослава уже більше двох років викладає у Вінницькій ІТ-Академії курс «Deep Dive into soft skills», де навчає студентів проявляти себе, презентувати свої досягнення та хард скіли. У кожного спеціаліста є хард скіли. Їх можна покращувати, читаючи книги, дивлячись вебінари, практикуючи - тобто, підвищуючи компетентність. Софт скіли не менш важливі. Це лідерство, комунікативні навички, вміння слухати, робота в команді, подача зворотного зв’язку та інше. Цим речам не навчають у школі та університеті, але іноді вони навіть важливіші за професійні знання – взаємодія у команді та готовність прийняти рішення дуже цінуються у сучасному ІТ-світі. 

Ключові моменти на першій співбесіді у ІТ-компанії. Милослава виділяє такі моменти, на які слід звернути увагу:

  • підготуватися до співбесіди, прочитавши 5 останніх новин про компанію - чітко розуміти, який продукт/послугу вона випускає та які цінності транслює;

  • прийти вчасно (не запізнитися, і не прийти набагато раніше - так ви поставите рекрутера в незручне положення);

  • говорити від себе, не давали соціально очікуваних відповідей, які ви вичитали в інтернеті;

  • заспокоїтись, а якщо нервуєте - прямо про це сказати, має полегшати;

  • подати себе з тієї сторони, яка найбільше вас розкриває;

  • не боятися говорити про неофіційну роботу чи роботи не за спеціальністю – наприклад, працюючи на ринку ви можете ідеально прокачати стресостійкість та навички комунікацій з різними людьми;

  • тримати у фокусі свої життєві цілі і подумати, як ця робота наблизить вас до життєвих цілей;

  • розказати, чим ви можете бути корисні компанії, і на скільки вона може на вас розраховувати;

  • задавати питання роботодавцю вже в кінці, коли відповіли на всі питання рекрутера.

Кожна співбесіда різна і передбачити усе неможливо, тому головне правильно налаштуйтесь і будьте собою =) Якщо ви прагнете бачити результат своєї наполегливості, постійно розвиватись, бути у насиченому і шаленому життєвому русі - реєструйтесь на навчання у Вінницькій ІТ-Академії.

А для талановитої молоді є можливість отримати престижну освіту БЕЗКОШТОВНО. Деталі https://ita.in.ua. Програмуй майбутнє!

 

Вінницька ІТ-Академія

ita.in.ua

тел. 067-431-19-21

Опубліковано

19.08.2019